Ana sayfa Genel Erken Boşalma Nedir?

Erken Boşalma Nedir?

59
0
Erken Boşalma Nedir?

Cinsel birleşme öncesi uyarılmayla uyanan penis birleşme sırasında veya önce kolay bir şekilde boşalıyorsa bunun adı erken boşalmadır. Bilinenin aksine aşırı mastürbasyonun erken boşalmaya sebep olduğuna dair bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Penis boşalma sonrasında enerjisini bir süreliğine kaybettiği ve cinsel istek azaldığı için tekrar ilişkiye girmesi zaman almaktadır. Sürekli erken boşalma sorunları yaşayan bireyler ise sağlıklı bir cinsel birlikteli yaşayamazlar.

Sigara veya aşırı kilolar gibi onlara sebebi olan erken boşalmanın toplum nezlinde ismi iktidarsızlıktır. Boşalma belli bir oranda erkek tarafından kontrol edilebilmektedir. İktidarsızlık yani erken boşalma sorunu olan erkeklerde ise boşalma bir anda ve istemsizce olur.

Elde olmadan refleks şeklinde yaşanan boşalma kişiye çok az derecede haz vermektedir. Her cinsel birlikteliği başlamadan biten hemde boşaldığında haz alamayan erkek rahatlayamadığı için iki kat stres altına girmektedir.

Erken Boşalma Süresi

Normal sağlıklı bir birey için boşalma süresi vajina ile birleşme sağlanmasına istinaden en az 110 saniyeden sonra olmalıdır. Bu sürenin altında boşalan kişiler de ciddi bir iktidarsızlık problemi vardır.

Sağlıklı bireylerde ortalama boşalma süresi yaklaşık 240 saniyedir. Bunun yarısından azı da sağlıklı sayılabilecek bir süredir. Ancak özellikle birleşmeden önce heyecan veya farklı faktörlerden dolayı erken boşalan bireylerin durumu oldukça kritiktir.

Cinsel birliktelik yaşayamayan bu hastalar partnerini tatmin edemediği için ciddi bir psikolojik baskının da altına girecektir. Zamanla daha kritik sorunların doğmasına sebep olacağından erken dönemde çözülmelidir.

Erken boşalmanın kriter olarak alındığı süreler bu şekildedir. Sağlıklı bir cinsel birliktelik yaşayabilmek için muhakkak erken boşalma probleminizi ortadan kaldırmanız gerekir.

Erken Boşalma Neden Olur?

Penis gerekli gelişmeyi gösteremediğinde onu besleyen damarlar da küçülür. Sağlıklı bir gelişim sağlayamayan penis kolay bir şekilde boşaltım kanallarını açarak erken boşalmaya imkan tanır. Ancak boşalma süreci %40 oranında erkeğin yönetebildiği bir süreçtir. Penisteki kan akışının dengelenmesi ve penisin oluşumunda büyük payı olan süngerimsi yapının beslenmesiyle birlikte kolayca ortadan kaldırılan bu sorun kronik bir rahatsızlık değildir. Günümüzde oldukça fazla tedavi yolu olan bu rahatsızlığı kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here