Ana sayfa Genel Ereksiyon Problemi Nedir?

Ereksiyon Problemi Nedir?

69
0
Ereksiyon Problemi Nedir?

Penisin cinsel birleşme öncesi ve ilişki sırasında gerekli sertliğe ulaşamaması durumudur. Cinsel organın sertleşmemesi sebebiyle sağlıklı bir ilişki yaşanamaz. Çok farklı sebepleri olan bu rahatsızlık birçok erkeğin karşılaştığı bir problemdir.

Çoğunlukla penisi besleyen damarların yeterli genişlikte olmaması ve bu bölgeye gerekli kan akışının sağlanamaması sebebiyle ortaya çıkar. Özellikle aşırı kilo, diyabet ve sigara kullanımı bu durumu tetikler.

Kalıcı bir çözüm üretilmesi için problemin sebebi tespit edilerek buna uygun tedaviye başlanmalıdır. Kısa süreli çözümler için takviye ilaç veya jeller kullanılabilir, bu ürünlerin etkisi ortalama 3-6 saat arasında değişmekle birlikte kalıcı bir faydası genelde bulunmamaktadır.

Ereksiyon Problemi Anlama

Genellikle ergenlikten birkaç sene sonra tam olarak fark edilen bu problemin sizde olup olmadığını anlamak oldukça kolaydır. Cinsel ilişki esnasında veya erotik içeriklerle orgazm olmak isterken mastürbasyon yaptığınız esnada penisin aşırı yumuşak kalması rahatsız olduğunuzu gösterir.

Ereksiyon problemi yaşayan kişilerde cinsel ilişkiden haz alma oldukça kısıtlı olacaktır. Aynı zamanda partnerini yeteri kadar tatmin edemeyecektir. Bazı özel prezervatiflerle yapay sertleşme sağlansa da etkisi geçici olduğu için kısıtlı bir başarı gösterecektir.

Penis boyunu da direkt olarak etkileyen ereksiyon problemi, penisinizin olması gereken boyuta ulaşmasınıda engelleyecektir. Genellikle genç yaşta fark edilebilen bu problem için takviye kullanılması zaruri bir ihtiyaçtır. Zamanla sertleşme problemleri daha da ağırlaşabildiği için önemsenmemesi sadece sorunu daha kronik hale getirecektir.

Ereksiyon Problemi Kısırlık

Kesin olarak ereksiyon problemlerinin kısırlık yaptığı söylenemez. Boşalma sırasında dışarı atılan spermlerin canlı ve hareketli olup olmaması kısırlığı belirleyen ana durumdur. Ancak dolaylı olarak çocuk sahibi olmayı güçleştirdiği bilinmektedir. Ereksiyon problemleri peşi sıra erken boşalma sorunlarını da getirir. İlişki sırasında erken boşalan erkek spermleri vajina içerisine gerektiği şekilde ulaştıramaz. Çoğu tüp bebek tedavisi (erkekten kaynaklı problemlerde) bundan dolayı yapılmaktadır. Rahim içerisine ulaştırılamayan canlı spermler bu tedavi yöntemiyle sağlıklı şekilde ulaştırılır.

Ereksiyon problemleri, temelinde farklı bir soruna da işaret ettiği için meni içerisinde canlı sperm olmamasının habercisi de olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here